Кафедра

Запрошуємо  взяти участь у VI Міжнародній науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Інженерія програмного забезпечення і передові інформаційні технології» (SoftTech-2024)  19-21 травня 2024 року в м. Київ, Україна

[Оновлено 11.04]Екзаменаційні комісії в червні 2024 р. (розклад та інша інформація)

Нагадуємо співробітникам та студентам кафедри про необхідність у разі оголошення повітряної тривоги спускатися до бомбосховищ або укриттів!  Слідкуйте за оголошеннями КМДА

На період військового стану також слідкуйте за повідомленнями в телеграм-каналі «Ректорат» (https://t.me/rektoratkpi)

Ласкаво просимо до сайту кафедри інформатики та програмної інженерії Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. Основне завдання підготовки фахівців на нашій кафедрі – навчити їх системному мисленню. Наша спеціальність є інтегруючою для інших спеціалізацій, тому вимагає широкої компетенції та фундаментальної підготовки. Для читання лекцій залучаються провідні фахівці в даній галузі. Основне завдання кафедри полягає в підготовці фахівців аналітиків загального класу, які здатні самостійно визначити проблему, поставити і вирішити завдання, створити програмне та інформаційне забезпечення, прийняти найкраще рішення щодо даної проблеми. Наші випускники працюють в найпрестижніших організаціях України та світу, а також продовжують навчання за кордоном.

Якщо ви не знайшли потрібної вам інформації – задійте пошук у верхній частині сайту.

Дякуємо за ваш візит і сподіваємося що вам сподобається на нашому порталі!

Опис спеціальності кафедри

Спеціальність 121 Інженерія програмного забезпечення

Освітня програма «ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ» спрямована на підготовку фахівців з розробки програмного забезпечення для інформаційних систем (ІС) різного призначення з використанням сучасних підходів та технологій проектування.

ІС є, як правило, бізнес-системами, що автоматизують завдання організаційного управління та бізнес-процеси на підприємствах і в організаціях різних форм власності з метою підвищення ефективності їх діяльності. Тому такі системи є достатньо розповсюдженими в ІТ-індустрії – будь то магазини зі своїми системами логістики, або аудиторські фірми з системами бухгалтерського обліку і звітності, або вертикально інтегровані холдингові компанії, в яких необхідно планувати і контролювати безліч бізнес-процесів і виконувати безліч управлінських функцій.

Хоча, в контексті структурної організації, будь-яка ІС є апаратно-програмною платформою, однак, саме програмне забезпечення визначає її в цілому. При цьому багато сучасних ІС є відкритими системами, тому актуальною є задача їх інтеграції з суміжними і зовнішніми системами. Відповідно, зміст діяльності випускників освітньої програми «Інженерія програмного забезпечення інформаційних систем» полягає в реалізації всіх етапів життєвого циклу створення програмного забезпечення ІС: від бізнес-аналізу області діяльності, визначення вимог до програмної системи, її моделювання та проектування архітектури до розробки кінцевого програмного продукту, його тестування, розгортання та супроводу, виходячи із інженерних засад та використовуючи методи і засоби аналізу, проектування, конструювання програм, без знання яких неможливе грамотне створення високоякісного програмного забезпечення.

Під час навчання студенти опановують різні технологічні підходи до інженерії програмного забезпечення, оволодівають сучасними технологіями бізнес-аналізу, методологіями, інструментаріями проектування, розроблення та впровадження програмного забезпечення ІС в контексті різних мов програмування (Python, С/C++, C#, Java), вивчають операційні системи, сучасні програмні платформи та стеки програмних технологій (.NET, Java, Node.JS) Читати далі

Всі публікації