Кафедра інформатики та програмної інженерії

Факультет інформатики та обчислювальної техніки КПІ ім. Ігоря Сікорського

Кафедра інформатики та програмної інженерії
ВСІ НОВИНИ >>

Створюється науково-інноваційна платформа “ТехноХАБ КПІ”

“ТехноХАБ КПІ”

Створюється науково-інноваційна платформа "ТехноХАБ КПІ"

Згідно з наказом ректора №7/162 від 9.09.2020 р. в нашому університеті має запрацювати науково-інноваційна платформа “ТехноХАБ КПІ”. Метою її створення є підвищення ефективності взаємодії департаменту інновацій і трансферу технологій, науково-дослідної частини, Наукового парку “Київська політехніка”, Стартап-школи “Sikorsky Challenge”, Інноваційного холдингу “Sikorsky Challenge” у провадженні наукових розробок, реалізації інноваційних проєктів та стартапів, забезпечення їх розповсюдження на вітчизняному та закордонних ринках. Для розміщення “ТехноХАБ КПІ” виділяєтеся приміщення по вулиці Польовій загальною площею близко 1500 кв. м.

Науковим керівником технохабу призначено проректора з наукової роботи Віталія Пасічника. З ним розмовляє кореспондент “КП”.

– Поясніть, що таке технохаб і як він має працювати.

– Основними завданнями “ТехноХАБ КПІ” є реалізація інноваційних науково-дослідних проєктів, участь у виконанні яких братимуть як представники нашого університету (викладачі, наукові працівники, студенти, аспіранти), так і співробітники різноманітних організацій-партнерів.

Слово “хаб” означає місце з’єднання. “ТехноХАБ КПІ” – це організаційна структура, яка об’єднує багато різних учасників з метою створення інноваційних продуктів. “ТехноХАБ КПІ” – це місце, де поєднуються фінанси, інфраструктура, передові технології, інноваційне навчання, кадри. Відповідно, кожний з учасників робить певний внесок у забезпечення діяльності технохабу і щось отримує взамін. У результаті досягається синергетичний ефект і прискорюється виконання та виведення на ринок перспективних розробок.

Яким чином відбувається взаємодія учасників, можна побачити на діаграмі.

ТехноХАБ КПІ

Передусім слід сказати про кадрове забезпечення, бо виконання інноваційних проєктів можливе лише тоді, коли є певна кількість відповідних фахівців належної кваліфікації.

Кадрове забезпечення “ТехноХАБ КПІ” – це науковці, викладачі, аспіранти, докторанти та студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського, а також учні-члени Малої академії наук. Вони можуть висувати ідеї та реалізовувати їх, використовуючи для цього інфраструктуру і передові технології, які є у “ТехноХАБ КПІ”, і, водночас, тут навчатися. Перевагою нашої платформи є те, що наш університет є й джерелом кадрів. Щороку до нас приходять нові студенти (з яких частина – колишні школярі-члени МАН). Студенти з часом стають фахівцями, науковцями, керівниками розробок. Таким чином, КПІ має змогу повністю забезпечувати “ТехноХАБ КПІ” кадрами, які можуть реалізовувати найрізноманітніші інноваційні розробки.

Далі на діаграмі показано, що на основі ідей, які висувають дослідники і розробники, на базі Наукового парку “Київська політехніка” виконуються R&D (або, по-старому, НДДКР – науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи). Результати цих розробок через Інноваційний холдинг “Sikorsky Challenge” виводяться на ринок або передаються для подальшої роботи у новостворені стартапи, стартап-компанії та інноваційно-виробничі компанії. Останні отримують від “ТехноХАБ КПІ” кадри, здійснюють інноваційне навчання, фінансування, вносять передові технології, роблять внесок в інфраструктуру. Фінансування і розвиток інфраструктури здійснюють також меценати і спонсори “ТехноХАБ КПІ”. Результати інноваційної діяльності учасників виводяться на ринок.

Хочу привернути увагу до таких учасників, як інноваційно-виробничі компанії. Це компанії, які володіють сучасними передовими технологіями. Наприклад, такими, як технології 3D-друку, високоточної механічної обробки, лазерні технології, роботи з композитами та інші. Вони можуть розміщувати своє обладнання у приміщеннях “ТехноХАБ КПІ”, мати кадрову підтримку.

До “ТехноХАБ КПІ” також входять Центр аерокосмічної інженерії Інституту аерокосмічних технологій (у його складі є гуртки – авіаційний, дрон-рейсингу, ракетобудування) і Центр перспективного транспорту і робототехніки Механіко-машинобудівного інституту (з гуртками “Формула Студент КПІ”, мобільної робототехніки, “Електромотовело”).

– Як здійснюватиметься управління “ТехноХАБ КПІ”?

– Стратегічні рішення з управління “ТехноХАБ КПІ” приймає Координаційна рада платформи, яка виконує наглядову функцію. До ради входять проректор з наукової роботи (голова ради), проректори з навчально-виховної і адміністративної роботи, представники Студентської ради КПІ ім. Ігоря Сікорського, Центру аерокосмічної інженерії, Центру перспективного транспорту і робототехніки, Наукового парку “Київська політехніка”, Інноваційного холдингу “Sikorsky Challenge”.

Поточне управління на рівні “ТехноХАБ КПІ” здійснює його дирекція, а на низовому рівні – керівники проєктів, компаній-учасників, гуртків.

– Що вже робиться з організації “ТехноХАБ КПІ”?

Є партнер, який виявив бажання брати участь у роботі та розвитку “ТехноХАБ КПІ”, – українська компанія DelFast. Ця компанія виробляє електробайки, які без підзарядки можуть проїхати понад 350 км. За підтримки цієї компанії створено студентський гурток “Електромотовело”. Наразі готуємо угоду з цією компанією, де буде обговорено всі умови співпраці: приміщення, обладнання та ін.

Є приміщення, де розпочинається косметичний ремонт. Там заплановано модернізувати електропостачання та налаштувати нові охоронні системи, після чого в ньому можна буде встановлювати найсучасніші верстати. Плануємо також  організувати таку систему доступу до приміщень “Технохаб КПІ”, щоб там, на відміну від навчальних корпусів, можна було працювати в режимі 24/7, тобто, цілодобово і без вихідних.

Тож запрошую усіх, хто має цікаві ідеї та бажає їх реалізувати, до “ТехноХАБ КПІ”.

https://kpi.ua/technohub