Кафедра інформатики та програмної інженерії

Факультет інформатики та обчислювальної техніки КПІ ім. Ігоря Сікорського

Павлов Олександр Анатолійович

Павлов Олександр Анатолійович

Заслужений діяч науки та техніки України, академік академії наук вищої школи України, доктор технічних наук, професор кафедри інформатики та програмної інженерії Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, лауреат премії ім.В.М.Глушкова НАН України в галузі інформатики, директор Науково-дослідного інституту інформаційних процесів, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Робочий телефон, приймальня: (044) 204-96-51 

Народився в 1944 р.
У 1967 закінчив Київський політехнічний інститут.
У 1970 р. захистив кандидатську, а в 1977 р. – докторську дисертації за спеціальністю 05.13.06 “Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології”.
З 1974 р. – доцент кафедри технічної кібернетики, з 1979 р. – професор кафедри автоматизованих систем управління, (з 1994 р. – автоматизованих систем обробки інформації та управління), з 1981 р. – завідуючий цієї кафедри, з 1995 р по 2018 рік. – декан факультету інформатики та обчислювальної техніки. Від 2021 — професор кафедри інформатики та програмної інженерії.

НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ

Галузь наукових інтересів – теорія стійкості нелінійних динамічних детермінованих та стохастичних систем управління; математичні методи дослідження операцій (отримані нові наукові результати в галузі лінійного програмування, лінійного цілочисельного програмування); важковирішувані комбінаторні задачі (створено новий науковий напрям для ефективного точного вирішення широкого класу відомих важковирішувані комбінаторних задач оптимізації та розпізнавання); методологія проектування інтегрованих АСУ, моделі та методи планування та управління дрібносерійним виробництвом в умовах ринку; досліджена і обгрунтована можливість застосування розроблених моделей та алгоритмів при плануванні в складних організаційних системах в інших прикладних областях, зокрема: планування виробництва “на замовлення”,планування функціонування робочого цеху, узгоджене планування виробництва по виготовленню партій, планування та управління складними проектами.

ПУБЛІКАЦІЇ

Google Scholar
Scopus
ORCID

ДИСЦИПЛІНИ

“Теорія ймовірності та математична статистика”

“Статистичні методи, теорія потоків подій”

“Математична економіка”

КОНТАКТИ

ДОДАТКОВО

Енциклопедія сучасної України