Кафедра інформатики та програмної інженерії

Кафедра інформатики та програмної інженерії

Факультет інформатики та обчислювальної техніки КПІ ім. Ігоря Сікорського

Новини абітурієнтам

Що потрібно знати про ЗНО з математики у 2022 році?

Друже, саме зараз ти готуєшся до вступу до найкращого університету України та шукаєш відповіді на запитання. Ми почули тебе — тримай найголовніше, що потрібно пам’ятати про ЗНО з математики!


1. Цього року програма ЗНО з математики змінилась несуттєво, але є певні ключові моменти, на які варто звернути увагу, з новою програмою можна ознайомитись на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. А ще розширився перелік конкурсних предметів, і ЗНО з математики присутнє як основний предмет чи предмет на вибір серед предметів для вступу на майже усі спеціальності.

2. Ти точно чув про рівні у тестуванні з математики. Запам’ятай — рівні існують виключно для ДПА, у ЗНО рівнів не існує — ЗНО з математики однакове для всіх. Проте, під час реєстрації ти маєш обрати саме ЗНО, а не лише тестування, яке дасть можливість отримати оцінку з ДПА. Головне — якщо тобі потрібен сертифікат ЗНО з математики, ти маєш зареєструватись саме на ЗНО з математики (поставити під час реєстрації позначку під «Результат за шкалою 100-200 — отримати (вступ до ЗВО)». В іншому разі сертифіката ЗНО з математики у тебе не буде.

3. Чим відрізняються тестування для ДПА та ЗНО? По-перше, кількістю завдань (28 проти 34), по-друге, відведеним на виконання часом (150 хвилин проти 210 хвилин), по-третє наявністю оцінки за шкалою 100-200 балів для ЗНО, по-четверте, складністю завдань. Якщо ти плануєш вступати на спеціальності, де конкурсним предметом не є математика, для одержання свідоцтва про повну загальну середню освіту тобі потрібно скласти просто тестування рівня стандарт. Але якщо ти обираєш спеціальність, де математика є конкурсним предметом (а це більшість спеціальностей в КПІ ім. Ігоря Сікорського), ти маєш обрати саме тестування для одержання сертифікату ЗНО, яке містить і завдання рівня стандарт, і завдання профільного рівня.

 
Математика (рівень стандарту)
Математика (профільний рівень)
 

Ситуація 1. Якщо закладом середньої освіти визначено, що математика в твоєму класі вивчалася на профільному рівні – реєструйся на ЗНО та складай математику профільного рівня, яка дає можливість отримати і ДПА, і ЗНО (сама робота називається «Сертифікаційна робота з математики»).

Ситуація 2. Якщо закладом середньої освіти визначено, що математика в твоєму класі вивчалася на рівні стандарта, то є два можливих варіанта розвитку подій:

– сценарій 1: якщо тобі необхідно мати сертифікат ЗНО з математики для вступу в заклад вищої освіти – реєструйся на ЗНО та складай математику рівня стандарт з додатковими завданнями з профільного рівня, що дасть можливість отримати і ДПА, і ЗНО (сама робота називається «Сертифікаційна робота з математики»);

– сценарій 2: якщо математика тобі необхідна лише для ДПА – не потрібно реєструватися на ЗНО, а лише на тестування, що дасть можливість скласти математику стандартного рівня та отримати ДПА, але важливо, що за цієї умови сертифікат ЗНО не отримується (сама робота називається «Сертифікаційна робота з математики (завдання рівня стандарт)».

Джерело