Безоплатна публікація для українських науковців у журналах міжнародних видавництв
Нагадуємо:
Міжнародні видавництва продовжують підтримувати вчених України і пропонують можливість безоплатно або із суттєвою знижкою публікувати результати наукових досліджень у своїх виданнях відкритого та гібридного доступу (застосування APC waiver policy).
На початку 2022 р. до цієї ініціативи долучились такі видавці як Elsevier, IOP Publishing, Springer Nature, Wiley, Hindawi, Sage Publishing, Oxford University Press. З того часу їх перелік значно розширився і наразі налічує понад 40 видавництв.
На платформі Research4Life створено спеціальну сторінку http://oare.research4life.org/content/en/oaapc_info.php, на якій зібрано посилання на видавців, що практикують APC waiver policy та на відповідні інструкції на їхніх вебсайтах; правила у кожного видавництва можуть відрізнятись. Автори із країни групи A за класифікацією Research4Life, мають право на безоплатну публікацію у журналах видавництв з даного списку (Україна з 2023 р. входить в цю групу).
Сторінка оновлюється 1 раз на рік.
Міжнародний проєкт eIFL також налагодив низку домовленостей з видавцями, що готові забезпечити звільнення від оплати або знижену оплату за публікацію статей авторам з України. Деталі домовленостей з видавцями можна перевірити за посиланням https://eifl.net/apcs.
Повний список журналів, що погодилися приймати заявки на публікації від українських науковців завдяки співпраці з eIFL – за посиланням: https://www.eifl.net/sites/default/files/resources/202002/ukraine_corresponding_authors_journals_apc_waivers_and_discounts.xlsx
Корисну інформацію про підбір журналу для публікації результатів досліджень та оформлення статті можна знайти на нашій сторінці https://www.library.kpi.ua/research/publikatsiya/
————
З повагою,
Ваша Бібліотека КПІ