Нова спільна освітння програма ФІОТ та НН ММІ
Відкрито набір абітурієнтів (на бюджетну форму навчання) на нову міждисциплінарну освітню програму підготовки бакалаврів “Штучний інтелект в механічній інженерії”. Освітня програма спрямована на поєднання знань і навичок, які отримують здобувачі за спеціальностями G9 “Прикладна механіка” і F6 “Інформаційні системи і технології” (http://mmi-dmm.kpi.ua/images/2022/shi_mi_present.pdf ).
Підготовку за спеціальністю “Прикладна механіка” забезпечує професорсько-викладацький склад кафедри динаміки і міцності машин та опору матеріалів у співпраці з іншими кафедрами Навчально-наукового механіко-машинобудівного інституту. Викладання дисциплін з програмування, машинного навчання та штучного інтелекту забезпечується професорсько-викладацьким складом ФІОТ. Навчання за освітньою програмою поєднує набуття базових знань з прикладної механіки, зокрема механіки матеріалів і конструкцій і комп’ютерних методів розв’язання задач прикладної механіки та оволодіння навичками програмування, знаннями з побудови комп’ютерних мереж, баз даних і систем штучного інтелекту. В сукупності це дозволяє ефективно спрямовувати можливості штучного інтелекту для розв’язання широкого кола задач прикладної механіки у високотехнологічному виробництві (моніторинг стану виробів і конструкцій на всіх стадіях життєвого циклу, прогнозування руйнування, оптимізація існуючих та проектування нових конструкцій, визначення механічних властивостей нових матеріалів та інші ) та в ході інноваційних наукових досліджень (опрацювання неструктурованих даних про механічні процеси та явища, пошук та аналіз проєктних рішень).
Навчання проводиться із використанням сучасних технічних засобів і програмного забезпечення та з залученням світових інформаційних ресурсів та існуючих засобів штучного інтелекту.
Перевагами освітньої програми є:
- отримання базових знань і кваліфікації за напрямом інформаційних систем і технологій та практичних навичок адаптування та практичного застосування засобів штучного інтелекту в задачах прикладної механіки.
- отримання диплому за двома освітніми спеціальностями – G9 (базова) та F6, що забезпечує широкі можливості для працевлаштування на високотехнологічних підприємствах машинобудування на позиціях фахівців з інформаційних технологій та програмування, а також у наукових установах.
Завдяки високому рівню підготовки з англійської мови студенти мають можливість приймати участь у програмах мобільності, здобувати освіту за програмами подвійного диплому (з Магдебурзьким університетом, Німеччина), здобувати практичний досвід при виконанні розробок в межах в міжнародних міжнародних проєктах з оплатою.