Пам’ятка щодо поведінки в умовах воєнного стану
Пам’ятайте, що в критичний момент необхідно бути зібраними, сфокусованими, не реагувати на можливі провокації. Від цього залежить ваша безпека.
Носіть із собою документ, що посвідчує особу. Тримайте в кишені одягу записи про групу крові й про можливі проблеми зі здоров’ям. Намагайтеся якнайменше перебувати поза житлом і роботою, уникайте місць скупчення людей. Пам’ятайте де розташовані укриття найближчі від оселі, роботи чи місць, які ви часто відвідуєте.
У жодному разі: не повідомляйте про свої плани малознайомим людям, не сперечайтеся з ними. Уникайте колон техніки й не стійте біля військових машин. Не фотографуйте й не знімайте відео як військової техніки, так і об’єктів інфраструктури. Водіям заборонено користуватися відео реєстраторами. Під час комендантської години заборонено перебувати на вулиці, відвідувати інші громадські місця, пересуватися населеними пунктами транспортом або пішки.
Не спостерігайте за ходом військових дій, ховайтеся одразу, як почуєте постріли. Не носіть із собою зброї, не показуйте військовим нічого, що навіть за формою може нагадувати зброю. Не підбирайте покинутої зброї або боєприпасів. Не торкайтеся вибухонебезпечних або просто невідомих чужих речей, бо звичайні побутові предмети можуть бути заміновані. Не носіть армійської форми, камуфльованого одягу чи одягу з шевронами. Наддавайте перевагу одягу темних кольорів, що не привертає уваги.
За поширення інформації про переміщення зброї, озброєння та боєприпасів територією України передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років. За поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ передбачене позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.