MastisНовини

Інформаційні повідомлення про проект МАСТІС. Період 2 від 1/04/2016 по 30/09/2016

Семінар в Харкові – моніторингова місія з проекту Erasmus + CBHE – MASTIS

12 квітня 2016 року в Харківському національному економічному університеті ім. Семена Кузнеця, Україна відбулася зустріч проектних команд Українських ВНЗ консорціуму проекту MASTIS. Проект MASTIS«Створення сучасноїмагістерської програми в області інформаційних систем» – це міжнародний освітній проект, який фінансується Європейським Союзом в рамках програми ERASMUS +. На засіданні 12 квітня 2016р. взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, національного представництва ERASMUS +, студенти, представники бізнесу, координатор проекту MASTIS професор університету Ліон 2 (Франція) Жан-Юг Шоша та професор Жюльєн Вельсан. Участь взяли представники українських університетів: ХНЕУ, НТУУ “Київський політехнічний інститут”, НУ “Львівська політехніка”, Вінницький національний технічний університет, Херсонський державний університет, НТУ “Харківський політехнічний інститут”.

Під час зустрічі представники Національного офісу ERASMUS + відстежували проект в українській частині консорціуму, виявили “вузькі місця” та дали рекомендації щодо ефективної роботи команди проекту.

На засіданні обговорювався профіль магістра інформаційних систем, розглянуто навчальні програми підготовки магістрів  в галузі ІС в університетах – партнерів.

Деталі проекту MASTIS див. http://mastis.pro

Методологічні Семінари для Країн-партнерів в бізнес-школі LUISS

З 7 по 9 червня 2016 року відбувся перший семінар з проекту MASTIS, який передбачав участь бізнес-школи LUISS як ключової серед європейських партнерів. Семінар є частиною діяльності першого робочого пакету проекту та зосереджений на визначенні існуючих навчальних шляхів та підходів, прийнятих для навчання з області  інформаційних систем в різних країнах, представлених у проекті. Представники університетів та професійних асоціацій Франції, Німеччини, Італії, Литви, Норвегії, Швеції, Словенії, України та Чорногорії три дні працювали в життєздатному кампусі, чергувавши мережеві сесії та інтерактивні сесії. Дебати між партнерами по проекту зосереджувалися на вимогах щодо розробки інформаційних систем та курсів магістратури, обговорювалися теми, щодо методів навчання, шляхи обміну досвідом щодо існуючої практики та навчальних потреб в різних країнах. Партнери проекту порівнювали різні орієнтації, які характеризують напрями у цій галузі навчання. Зокрема, українські партнери та Східна Європа продемонстрували більшу орієнтацію на теми комп’ютерних наук, тоді як європейські партнери підкреслювали мультидисциплінарний характер предметів, характерних для управлінського підходу.

Деталі проекту MASTIS див. http://mastis.pro

Методологічні Семінари для Країн-партнерів в бізнес-школі LUISS

З 7 по 9 червня 2016 року відбувся семінар з проекту MASTIS у бізнес-школи LUISS.

Одне з ключових питань семінара – аналіз вимог стейкхолдерів до магістрів з інформаційних систем. Учасники семінару отримали інформацію від команд НТУУ «КПІ» та Каунаського технологічного університету – лідерів першого робочого пакету, про проміжні результати опитування стейкхолдерів та випускників ІТ спеціальностей щодо якості підготовки та рівня їх кваліфікації .

На фото професор Рашкевич Ю.М. (НУ «Львівська політехніка») та член команди НТУУ «КПІ» Ковалюк Т.В. дискутують про компетентнісний підхід до вищої освіти Деталі проекту MASTIS див. http://mastis.pro