5 причин вивчити Python

Чому у 2022 році новачкові варто вивчати саме Python? 5 головних причин розпочинати знайомство з IT-сферою у 2022 році саме з вивчення мови програмування Python.

1. Почати працювати на Python просто

Порівняємо наочно підготовку новачка до програмування на Python, С++ та Java.

Python. Якщо ви працюєте на ОС Linux або MacOS, то можете програмувати на Python без встановлення додаткових програм. Якщо ж у вас Windows – встановіть на комп’ютер або ноутбук програмний пакет та займайтеся програмуванням на Пайтон. Процес підготовки триває 2 хвилини.

С++. Встановіть на комп’ютер і налаштуйте компілятор (наприклад, Visual Studio) для роботи. Процес підготовки триває 30 хвилин.

Java. Потрібно не тільки встановити середовище виконання, але і отримати класи до неї. Процес займає близько 40 хвилин.

Висновок: не хочете витрачати близько півгодини на пошук відповідей щодо налаштування середовищ програмування – обирайте Python.

Нижче ми покажемо код, який відображує фразу на екрані. Порівняйте кількість коду, яка потрібна при використанні С++, Java і Python.

Підсумок: код, написаний на Python у 3 рази менший, ніж  Java або C++.

На сайті Python розміщено посібник з роботи з мовою програмування (англійською мовою). Тому, якщо ви програміст-початківець і в оточенні немає фахівців, які підкажуть і направлять – він створений саме для вас.

2. Python – популярна мова програмування

Популярність Python підтверджують дослідження StackOverflow – 66,7% програмістів у 2020 році використовують його для розробки. А згідно з опитуваннями DOU у 2021 році, 14% розробників бачать майбутнє саме у Python.

Про популярність Python говорять факти:

• за допомогою Python Web Scraping, Google покращує роботу своїх пошукових систем;
  • сайт Reddit повністю зроблено на Django – Python Framework;
  • ПЗ Uber управляється алгоритмами, написаними на Python;
  • мова програмування Python настільки проста, що з її допомогою діти програмують роботів та створюють ігри на базі мікрокомп’ютера Raspberry PI.
  • Функціонал платформ Pinterest, Instagram, Dropbox та інших був розроблений саме на Пайтоні.

3. Python = автоматизація рутини

Завдяки бібліотекам Python (простою мовою – готові функції та підпрограми), IT-фахівець-початківець швидше розбереться в написанні коду, а досвідчений розробник заощадить кілька годин роботи над проєктом.

Python вже необхідний для створення бізнес-рішень:

• створити функціональний нешаблонний та надійний сайт і навіть свою CMS;
  • інтегрувати застосунки з сайтом, щоб у майбутньому виключити помилки “людського фактора” (наприклад, створити вбудовану CRM з автоматичним додаванням інформації про клієнтів та замовлення) та інше;
  • розробити онлайн-екосистему з додатків, життєво необхідних для збільшення продажів (обробка замовлень у CRM+налаштування ретаргетингу+розсилки та обдзвонювання).

4. Постійно зростаюча зарплата програмістів Python

Бажаєте заробляти більше? Тоді вам варто почати вивчення Python вже зараз і постійно збільшувати досвід роботи в ньому.

У 2020 році за даними Work.ua та Diceus.com, середня зарплата Python Developer становила $2`500.

На території України ця сума менша:

• Junior Python Developer – від $685;
  • Middle Python Developer – від $2’100;
  • Senior Python Developer – від $4’000.

Робота програмістом Python не лише забезпечить гідну зарплату, а й дасть реальну можливість на релокейт (переїзд на ПМП до Європи, США чи Канади). А там – зовсім інші зарплати.

5. Python – це мова програмування майбутнього!

Машинне навчання та штучний інтелект – це майбутнє IT-сфери, яке вже настає. Завдяки бібліотекам Python, які відповідають за моделювання нейронних зв’язків у програмуванні, ТОП-компанії зараз займаються мікро та макропроектами, які вже через кілька років почнуть задавати тон у розробці веб-ресурсів.

Від вас потрібно лише одне – почати вивчення Python.

За матеріалами GoIT