Кафедра інформатики та програмної інженерії

Факультет інформатики та обчислювальної техніки КПІ ім. Ігоря Сікорського

Кафедра інформатики та програмної інженерії
Новини

Реконструкція 18 корпусу та прилеглої території

Масштабна розбудова навчальних площ КПІ розпочалася у 70-х роках 20 століття, коли їх загальна кількість збільшилася втричі за ректорства Г.І. Денисенка. 18 корпус також з’явився в цей період історії Київської Політехніки, будівництво закінчилося у 1978 році, 2020 року 18 корпусу виповнилося 42 роки без капітального ремонту. Корпус складається з двох будівель – 5-поверхового корпусу А та 3 поверхового корпусу Б. Вуличний фасад корпусу Б виходить на вул. Борщагівську та разом з прилеглою площею  спотворює зовнішній вигляд міста через свою занедбаність. За ініціативою декана ФІОТ Сергія Теленика та за підтримки ректора КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайла Згуровського розпочато роботи з капітального ремонту корпусу 18 (Б), що включають в себе комплексний ремонт даху, реконструкцію зали курсового та дипломного проєктування де буде техноХАБ та зона коворкінгу, утеплення корпусу та облаштування скверу на прилеглому пустирі між корпусом та вул. Борщагівською. Реалізація цього комплексного масштабного проєкту дозволить поліпшити умови навчання та роботи у 18 корпусі, забезпечити санітарні вимоги до навчальних будівель та в той же час дбайливо зберегти модерністський ансамбль кампусу КПІ ім. Ігоря Сікорського.

 Докладно про кожний напрямок реконструкції.

ТехноХАБ ФІОТ КПІ ім. Ігоря Сікорського – простір для наукового, професійного та творчого розвитку студентів.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Метер-СВ» в 2018 році розроблено робочий проєкт № 41/18 з реконструкції частини учбового корпусу №18. В ньому опрацьовано архітектурно-будівельні рішення з перепланування внутрішнього простору, з метою розширення його функціональних можливостей, надані відповідні креслення та специфікації.

Виконання зазначених робіт не має негативного впливу на будівельні конструкції, не потребує внесення змін в систему енерго- та теплопостачання 18 корпусу, не наносить шкоди навколишньому середовищу.

Виконання реконструкції поліпшує зовнішній вигляд, завдяки заміні вікон. Подальше освітлення та облаштування прилеглої території призведе до  її пожвавлення.

За оцінками Проектанта, (станом на листопад 2018 року) загальний комплекс робіт, оцінювався близько 6 млн. грн.

Роботи виконуються поетапно.

Станом на вересень 2000 року виконано роботи з демонтажу та загально-будівельні роботи, здійснена заміна вікон, вихідних дверей. Вартість робіт склала 1 075 тис. грн.

В грудні 2020 року здійснено відокремлення системи опалення ХАБу від загальної системи опалення 18 корпусу та її повну заміну. Вартість робіт склала 405,8 тис. грн.

Наразі триває другий, етап виконання робіт: перепланування внутрішнього простору шляхом встановлення міжофісних перегородок, прокладання електро- та комп’ютерних мереж, підключення до системи енергопостачання, встановлення вентиляційного обладнання (рекупераційної установки) та апаратури для кондиціювання; вирівнювання та влаштування чорнової підлоги, вирівнювання та виготовлення стін під фарбування, прокладання системи основного та аварійного освітлення. Вартість робіт складає 2 933 тис. грн. Термін завершення робіт – грудень поточного року.

Третім, завершальним етапом створення ХАБу передбачається здійснити малярні роботи зсередини приміщення, влаштування напольного покриття, підвісної стелі, встановлення світильників. Орієнтовна вартість робіт складає до 2 500 тис. грн.

Ремонт покрівлі та утеплення корпусу.

Для функціонування ХАБу та збереження його технічного стану необхідно здійснити утеплення всієї будівлі, а також провести капітальний ремонт покрівлі. Для цього в план закупівель 2021 року заплановане фінансування послуг з розробки пакету проєктно-кошторисної документації щодо утеплення фасаду та капітального ремонту покрівлі. Такий ремонт буде включати: утеплення даху (як власне утеплення самого даху так і за рахунок заміни куполоподібних вікон на мансардні), встановлення сонячних панелей для часткового забезпечення електроенергією потреб корпусу. Орієнтовна вартість робіт з проектування складає близько 250 тис. грн. Вартість виконання робіт буде обрахована в ході виконання цього замовлення, за попередніми оцінками фахівців складає: утеплення – близько 2 млн. грн., ремонт даху зі встановленням мансардних вікон – до 3 млн. грн.

При цьому має бути забезпечені реставрація та збереження мозаїчного панно Федора Тетянича, що розташоване над центральним входом в корпус, та вітражного скління, розташованого на 1 та 2 поверхах. На виконання відповідних проектних робіт знадобиться додатковий час та додаткові кошти.

Сквер.

Для приведення прилеглої території до належного вигляду у комплексі з ХАБом, як його логічного продовження в теплу пору року прийняте рішення влаштувати сквер, облаштований місцями для проведення лекторіїв під відкритим небом, доріжками, для проведення арт-заходів, озелененням тощо.

Проектування скверу здійснено за кошти університету, тривають підготовчі роботи: розбирання бетонних конструкцій, вивезення сміття, завезення ґрунту. Вартість влаштування скверу оцінюється в 5 млн. грн.

Оскільки вуличний фасад корпусу виходить на вул. Борщагівську та суттєво впливає на зовнішній від столиці, розглядається можливість створення муралу за рахунок Посольства Французької  Республіки, стріт-арт художником Nelio.

Реалізація зазначених робіт надасть потужного поштовху розвитку освітніх, наукових, комерційних та волонтерських проєктів за участю студентів, викладачів та співробітників факультету та університету в цілому. Тільки разом ми зможемо збудувати наш світ майбутнього!

Джерело