Кафедра інформатики та програмної інженерії

Факультет інформатики та обчислювальної техніки КПІ ім. Ігоря Сікорського

Кафедра інформатики та програмної інженерії
НовиниОголошення студентам

Що повинен вміти Junior Front-End розробник

Посада Junior Front-End Developer для новачка – швидкий та вірний спосіб розпочати кар’єру в IT-розробці. Такий висновок ви зробите, якщо проаналізуєте статистику вакансій та зарплат IT-фахівців за 2021 рік.

Але, щоб пройти співбесіду, зробити тестове і працевлаштуватися, розробник-початківець фронт-енд повинен мати конкретні технічні та “гнучкі” навички. Нижче ви дізнаєтесь про них, щоб скласти чек-лист старту кар’єри в IT.

 

Що робить Junior Front-end розробник

Завдання Junior Front-End розробника – створити видиму частину веб-сайту таким чином, щоб точно передати задум веб-дизайнера та дати користувачам можливість взаємодіяти з веб-сторінкою. Також фронтендеру важливо налаштувати клієнтську частину, щоб вона правильно взаємодіяла з бекендом та базою даних, сторонніми надбудовами та всілякими сервісами.

Давайте проаналізуємо, що має знати та вміти Junior Front End розробник, щоб уміло виконувати завдання, які ставитиме перед ним роботодавець або клієнт.

 

ТОП-5 технічних навичок Junior FrontEnd Developer

Як тільки ви отримаєте ці 5 Tech Skills для фронтендника – будете бажані на кожній співбесіді та зможете брати замовлення на фрілансі.

 

1. HTML+CSS

HTML (абревіатура HyperText Markup Language) – це мова гіпертекстової розмітки. З його допомогою фронтенд робить “скелет” сайту чи веб-сторінки. За допомогою HTML-тегів фахівці створюють “макет”, який правильно відображає:

• текстовий контент,

• марковані та нумеровані списки;

• малюнки

• медіа-контент

 

CSS (абревіатура cascading style sheets) – це мова стилів сторінки, яка формує логічно правильний зовнішній макет сайту або сторінки, робить його візуально красивою.

За допомогою CSS-властивостей Front-end фахівець налаштовує виведення сторінки для користувача в залежності від поставленої мети – від звичайного друкованого представлення до читання голосом і навіть виведення шрифту Брайля на спеціальних пристроях.

 

2. JavaScript

Знання JavaScript для Front-end розробника must have! За допомогою цієї мови програмування фахівці додають динамічність елементів на початкових статичних HTML-сторінках. Наприклад, за допомогою JS розробник робить так, щоб при діях користувача:

• показувалася правильна анімація,

• “спливали” потрібні вікна,

• виявлялися необхідні ефекти.

 

3. JQuery та Фреймворки JavaScript, CSS

JQuery – JS-бібліотека, яка спрощує написання та скорочує кількість коду, необхідну для взаємодії JavaScript та HTML.

Також, JQuery містить багату колекцію готових елементів інтерфейсу, що спрощує створення та настроювання галерей, модальних вікон, форм.

Фреймворки JavaScript і CSS – бібліотеки, які є набором стилів і динамічних елементів “за замовчуванням”. Щоб уникнути нудних термінів і простіше пояснити, що це таке, приклад: уявіть, що ви є Junior Front End розробник. Вам доручили завдання зробити “чернетку” сайту, веб-сторінки або додатки і дали вступні, які підійдуть за основу будь-якому проекту. У вас є 2 варіанти:

1. Почати створювати проект “з чистого аркуша” і витратити на створення основ десяток годин – відмінна практика для новачка, якщо терміни не горять.

2. Скористатися фреймворками JS і CSS і зробити основу проекту за годину-дві – можливість швидко “розгорнути” проект з нуля, без необхідності довгого кодингу.

Новачку корисно вміти робити й те й інше, щоб вибирати залежно від наявності (відсутності) часу.

 

4. Система контролю версій

Працюючи над проектами, Front-end developer щодня взаємодіє з командою розробки, веб-дизайнерами, тестувальниками. Щоб комунікація була зручною для кожного, потрібно вміти працювати із системою контролю версій. Наприклад, розглянемо Git. Вам потрібно знати:

• Як встановити Git на комп’ютері

• Як відправляти зміни до Git, щоб їх побачила команда.

• Як переглядати зміни та повертати ранні версії проекту.

Система контролю версій допоможе фронтовикові-початківцю проводити ревізії проектів і, замість того, щоб переписувати код наново, повернутися до робочої версії і “переписати” потрібну частину.

 

5. Адаптивний дизайн

При створенні сайтів та веб-сторінок важливо пам’ятати, що користувачі переглядатимуть їх на різних пристроях:

• комп’ютери;

• планшети;

• смартфони.

Щоб робити сторінки, які будуть адаптуватися під перегляд на будь-якому пристрої, розробник Junior Front End повинен знати техніки адаптивної верстки.

За матеріалам GoIT

Джерело