НовиниОголошення студентам

Як влаштуватися на першу роботу в IT 2022: ЧЕК ЛИСТ ДЛЯ НОВАЧКА

«Як мені влаштуватися на першу роботу в IT-сфері?» Це питання, яке хвилює новачків і айтішників-початківців навіть більше ніж процес вивчення азів програмування. Адже професія обіцяє великі перспективи, але з чого розпочати шлях у ній – на початковому етапі не завжди зрозуміло.

Навички, необхідні для роботи в IT

Бажаєте знайти хорошу роботу в IT? Обов’язково подбайте про 4 основні навички, необхідні програмісту:

• Hard Skills.

• Soft Skills.

• Базовий IT-English.

І про четверте ми поговоримо нижче — Career Skills або навичку, необхідну для безпосереднього пошуку роботи.

Що потрібно, щоб знайти роботу в IT?

Щоб новачкові знайти роботу в IT, потрібно:

• Мати резюме.

• Створити профіль у LinkedIn.

• Портфоліо (приклади робіт).???

Розглянемо їх докладніше.

1. Резюме

Резюме IT-фахівця – це його візитна картка. Вона допоможе роботодавцю оцінити, наскільки претендент підходить для виконання завдань компанії.

Резюме має бути чітким, без води та непотрібної інформації. На жаль, багато здобувачів думають: “Напишу якнайбільше – може десь потраплю”, але це неправильна стратегія. Досить вказати:

❗️ де навчався та/або в яких компаніях працював;

❗️ якими професійними знаннями та навичками володієш.

Якщо ви новачок, шукаєте роботу в IT з можливістю навчання, і не можете похвалитися серйозними досягненнями – це не означає, що шансів на отримання оферів немає. За статистикою DOU у січні 2021 року вакансій в IT було більше ніж резюме кандидатів (20 450 проти 16 911). А це означає, що шанс отримати першу роботу в IT-сфері навіть без досвіду досить великий.

2. Профіль у LinkedIn

Згідно з дослідженнями Kinsta, 90% рекрутерів використовують LinkedIn як основне місце пошуку нових співробітників. Часті випадки, коли вони пишуть претендентам з метою запросити на співбесіду першими.

Тому навіть якщо ви тільки починаєте свій шлях до IT – обов’язково створюйте та оформлюйте профіль у LinkedIn. В інтернеті є багато джерел, де ця процедура докладно описана. Досвідчені розробники особливо рекомендують додаватися до контактів колишніх співробітників та обмінюватися рекомендаціями з ними.

3. Портфоліо

Чим більше проектів у вашому портфоліо – тим вищий шанс, що ви знайдете роботу і тим вищою буде ваша заробітна плата.

Але що робити, якщо ви новачок, навчаєтесь самостійно і в портфоліо “порожньо”? Рекомендуємо шукати знайомих або знаходити контакти людей, які шукають допомоги у створенні проекту. Можливо, це буде безкоштовно, зате ви отримаєте перший досвід, додайте в портфоліо готовий проект і підвищите свій шанс отримати офер.

Де шукати роботу в ІТ, якщо ви новачок?

Якщо ви новачок і хочете знайти свою першу роботу в IT, спочатку потрібно визначитися як хочете працювати:

• фріланс або робота в компанії;

• проектна робота, повна чи неповна зайнятість;

• дистанційна робота або в офісі.

Створіть профіль на djinni.co

Djinni – платформа з пошуку роботи/здобувачів у IT-сфері. Саме її радять досвідчені розробники як місце пошуку перших вакансій. Вам потрібно тільки створити профіль на ній, і він буде доступний для перегляду рекрутерам.

Також ви можете написати рекрутерам самостійно та спробувати зацікавити їх своїм резюме.

Створіть та оформіть профіль на LinkedIn

Згідно з дослідженнями ResumeGo, створення та оформлення профілю на LinkedIn на 71% збільшує шанси претендентів потрапити на співбесіду. Це ще одна причина для вас “подружитися” із цією соціальною мережею.

Створюйте резюме на сайтах з пошуку роботи

Рекрутери та HR-фахівці постійно перебувають у пошуку претендентів на платформах з пошуку роботи – HeadHunter, Freelance, Jobs, DOU та ін. Вони не тільки викладають вакансії, а й самі переглядають резюме з метою знайти відповідного співробітника.

Вступайте в профільні групи в соцмережах та месенджерах

У LinkedIn, Facebook, Telegram є величезна кількість профільних груп, де користувачі:

• діляться корисною інформацією,

• розміщують запрошення на івенти,

• публікують вакансії.

У них ви швидко заведете нові корисні знайомства та можете взяти участь у цікавих колабораціях, щоб отримати більше досвіду.

За матеріалами GoIT